starcom68 (starcom68) wrote in lost_fortresses,
starcom68
starcom68
lost_fortresses

Магические пятиугольники крепостей-звезд. От итальянских замков до Пентагона

Филипп Гавриленко, как-то на досуге сделал разбор прекрасного, имеющего прямое отношение к тем, кто застрадывает по непонятным пятиугольникам и крепостям-звездам, всемирному потопу, жидкой земле, новой хронологии и непознанным технологиям резки камня. Ниже привожу статью украинского исследователя полностью, в рамках нашей с ним коллаборации.

Катерина Липа, автор книги "Теорія архітектури, містіка і війна" (2016) привлекла моё внимание к книге Дьёрдя Дарваша "Symmetry" (2007). К. Липа ссылается на эту работу, формулируя такие вот мысли (с. 196 "Теорії архітектури ..."):

"На думку Д. Дарваша ["Symmetry", p. 184], з якою важко не не погодитися, п'ятикутник як "захистна" форма спочатку з'явився у планах пунтоне, а згодом цю форму стали по змозі застосовувати у проектах фортифікацій загалом. Він також уважає, що магія п'ятикутного плану, почавшись з пунтоне, яскраво виявилася в п'ятикутних обрисах планів замків і "допомагала" протягом періоду використання бастіонів старо- і новоіталійської шкіл у багатогранних у планах твердинях, зокрема у збудованому за проектом В. Скамоцці "ідеальному" місті Пальманова, оскількі бастіон, попри ускладненість обрисів і появу орільйонів, усе одно міг бути вписаний у п'ятикутник".

Читать и смотреть далее (с русским переводом) на моем Дзен-канале здесь...
Tags: Замки, История, Италия, Крепости
Subscribe

Posts from This Сommunity “Крепости” Tag

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments