starcom68 (starcom68) wrote in lost_fortresses,
starcom68
starcom68
lost_fortresses

Аугартенські флактурми

Оригинал взят у airborn76 в Аугартенські флактурмиОпинившись на оглядовому майданчику
Віденського собору Св. Стефана я одразу помітив споруди-колоси, силуети яких було добре помітно серед забудови центральної частини міста  Ці об"єкти пов"язані з темою фортифікації і про них я неодноразово зустрічав інформацію як у книжках, так і у всесвітній мережі.

Це флактурми (Flarturm) - башти ППО періоду другої світової війни.
Першою баштою, котру я побачив, виявилася G-баштою проекту II зенітного комплексу №V в Аренбергпарк.
.Згадавши, що таке в світі існує, я уважно оглянув усю доступну моєму погляду лінію горизонту і без особливих зусиль помітив ще дві башти (як потім виявилося - башти G (бойова башта (Gefechtsturm (G-Turm) та L (башта спостереження та керування вогнем (Leitturm (L-Turm)) зенитного комплексу № VIII в парку Аугартен).


Одразу обміркувавши можливі варіанти прогулянки та раціональне використання вільного часу, що був у моєму розпорядженні (усього три з половиною години), я обрав прогулянку до тих двох башт в Аугартені.
Перейшовши Дунайський канал я потрапив у єврейський квартал, де мене стали долати сумніви щодо вірного напрямку просування, Через міську забудову ніяких флактурмів видно не було. Добре те, що я зустрів групу місцевих тележурналістів які пояснили (на німецькій мові  :), що обраний мною шлях вірний. Отож, язик до Києва доведе  :)
І ось, переді мною з"явилася перша башта - бойова G-башта зенітного комплексу №VIII у Аугартені.


Одразу помітно, що башту пристосували до своїх потреб місцеві оператори мобільного зв'язку:
Висота цієї башти 55 метрів, діаметр 43 метрів, має форму шістнадцятикутника та 12 поверхів.
На озброєнні були 4 спарені 12,8-cm зенітні гармати Zwillingsflak 44, Наявність счетверенних зенітних автоматів 2 cm Flakvierling 38 під сумнівом, через те, що інформація суперечить одна одній (для дрібнокаліберної артилерії збудовані саме ці 8 балконів-барбетів).


Бетонні балки використовували як опори для будівельних лесів. Їх залишили на випадок відновленння споруди від бойових пошкоджень.2-й та 3-й поверхи мали призначення як бомбосховища для цивільного населення (кілька тисяч чоловік?).
Обладнання складалося з дизель-генератора та запасів палива, системи водопостачання, вентиляції, опалення, шпиталю, складу боєприпасів.  У цій башті розташовувався віденський бургомістр з підлеглимию Тут він влаштував своє постійне місце перебування. один з поверхів займав цех із виготовлення радіоламп.

А ці пошкодження барбетів для дрібнокаліберної зенітної артилерії та обвалення частини барбету сталися внаслідок нещасного випадку, що відбувся 21 листопада 1946 року через дитячі пустощі з неутилізованими боєприпасами.Добре помітно металеві троси, що утримують від подальшого руйнування верхні поверхи башти:
Потрапити до споруди неможливо. Всі двері та лази зачинено:
Обійшовши навколо башти, я, з метою знайти місцеположення ще одного "тевтонського замку", пристав до наступного "язика" в особі молодого чоловіка, який був зайнятий своїм кишеньковим комп"ютером. Виявилося, що усього в 440 метрах від бойової G-башти знаходиться L-башта для керування артилерійськими системами ППО. Наперед скажу, що багато мешканців Відня залюбки гуляють у міських парках та скверах, як то: засмагають в купальниках, бігають, грають у різноманітні ігри, читають чи просто вигулюють дітлахів. Вже на пів шостого вечора у парку Аусгартен було повно людей. Виникло закономірне питання: а коли ж тоді в них закінчується робочий день?


Башта має розміри 31 на 15 м, висоту 51 м 911 поверхів).
На рівні 10-го  поверхузнаходиться бойова платформа з 4 барбетами для дрібнокаліберної артилерії.
Обладнання могли бути: кран, радіолокатор Wuerzrburg Riese та 7/6-метровий оптичний дальномір Wuerzrburg
Начебто у квітні 1945 року в башту влучили три радянських снаряди.
Один з ний. ймовірно був калібром 152 або 203 мм, який пробив стіну.Обійшовши навкруги цю споруду, я знову не знайшов жодного лазу на першому поверсі.
Всі входи до неї замуровано.
Після перемоги ІІІ Рейху планувалося (за інформацією з:
http://www.saper.etel.ru/fort/zenit-basni-wena.html) вкрити башти в
Аугартені в мармурову чи гранітну плитку. Скоріше за все ці об"єкти планувалося переробити в меморіали.

Вже після поїздки до Відня в мене виникло питання: а чи варто було німцям створювати ці капітальні споруди, наскільки виправданим була витрата досить вагомих матеріальних та людських ресурсів? Здається, серед країн, що брали участь у другій світовій війні, більше ні в кого не було реалізовано таких масштабних, навіть за сучасними мірками, пректів.

Нині ці циклопічні будівлі ніяк не використовуються, окрім хіба що зв"язківцями. Башти ППО вражають пересічних громадян своїми розмірами та залишаються у їх свідомості тевтонськими замками новітнього часу, чи навіть, як соруди із зоряних війн.


Флактурми залишаються найбільш помітними пам"ятками III Рейху та другої світової війни.


Для тих, хто зацікавився цією темою:
Издательство: Berlin Underworlds Associations
Автор: Michael Foedrowitz
Формат: pdf
Тип: rar
Размер: 118.8 Mb
Кол-во страниц: 91
Изображения: черно-белые фото
Язык: Английский

http://ifolder.ru/24828120
http://depositfiles.com/files/by6unetya
http://www.filesonic.com/file/150230977 ... rowitz.pdfTags: Германия, ПВО
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments